Junior Kupa futam összefoglaló – Oláh Gumi Húsvéti Rallycross Parádé

Oláh Gumi Húsvéti Rallycross Parádé CEZ + SVK és OB 2. futam

Rabócsiring, Máriapócs

2017.04.16-18.

Junior Kupa futam összefoglaló

A nevezési lista alapján 13 versenyzővel vágott neki a legfiatalabbak kategóriája az 1160/1240 méter hosszú Rabócsiringen megrendezésre kerülő Oláh Gumi Húsvéti Rallycross Parádénak. Három lány és tíz fiú állt oda a futam vasárnapi első szabadedzésének rajtrácsára. Izgalmas kérdéseket vetített előre a szabadedzéseken tapasztalt nedves körülmények megléte és a pályaismeret alapossága. Panyik Dániel bizonyult a leggyorsabbnak a két szabadedzés alapján 48.789 másodperccel.

Panyik Dani nem adta alább az előfutamokban sem, ugyanis kettőt is megnyert, mindössze a másodikat engedte át Herczig Patriknak, akkor egymás mögött végeztek. Az előfutamokat követően Panyik Dani állt az élen a megszerzett 16 pontjának köszönhetően, mögötte Szabó Bulcsú 15, Herczig Patrik 14, Szabó Csanád 13, Duma Bogdán 12, Farkas Csaba 11 ponttal volt a legjobb hat sorrendje. Az előfutamokban Panyik Dani volt a leggyorsabb 3:18.070 perces idővel (1. előfutam).

Az elődöntőkből a Panyik Dani, Szabó Bulcsú, Herczig Patrik, Szabó Csanád, Duma Bogdán és a Fuksz Bence hatos jutott a kategória döntőjébe. Az első elődöntőt nyerő Panyik Dani 4:08.978 perccel volt a leggyorsabb, míg a másodikban Szabó Bulcsú teljesítette a leggyorsabban az elődöntő 5 körét 4:06.758 perccel és szerezte meg a döntő első rajtkockáját.

A döntőben megismétlődött a slovakiaringi dobogó miután Szabó Bulcsú Máriapócson is nyerni tudott a már hat körös döntőben, Panyik Dani és Herczig Patrik előtt 4:52.671 percec idővel. A dobogósok mögött Szabó Csanád, Fuksz Bence, Duma Bogdán sorrendben zárult a kategória fináléja.Két futamot követően két győzelemmel Szabó Bulcsú vezeti a kategóriát!