Petter Solberg az élen a Q2 , Marton a 3. helyen áll a Q3 után

Már, már az EUROASZFALT Rallycross CEZ + OB +AROB futamának vasárnapi égi áldását idézte a FIA WRX , ERX barcelonai futamának időjárási feltételeit. Ömlött az eső. A WRX Supercar kategóriában Petter Solberg vezet, Mattias Ekström és Johan Kristoffersson előtt. A dobogó a sportág eddig három világbajnoka osztozik! A magyarok közül Marton Gergő áll a legjobban a Q3 után a harmadik !

Eredmények Q1+Q2

A FIA ERX Supercar kategóriában Kárai Tomi a 26 fős mezőnyben elődöntős pozícióban zárta az első napot a 9., Csucsu a 16., míg Mózer Attila a 24.helyen zárta a szombatot.

Eredmények Q1+Q2+Q3

A FIA ERX S1600 kategóriában Marton Gergő a dobogó alsó fokán zárt a Q3 után, ami nagy valószínűséggel elődöntőt ér a fiatal magyar pilótának. Szijj Zsolti 102 helyezési ponttal szintén elődöntős pozícióban zárta a verseny első napját a záró Q4 előtt.