Magyar sikerek Sedlcanyban – FIA Rallycross CEZ

zse FIA Rallycross CEZ Sedlcany, Csehország-2016.05. 21-22.

Maroknyi magyar csapat jelezte részvételi szándékát a csehországi rallycross CEZ futamon a Prágától 60 kilométerre délre található Sedlcanyban. Csirmaz Brúnó a Supertouringcar -2000, Csendes Zsolt a Supertouringcar +2000, míg Gerencsér Dávid az S1600 kategóriában nevezett a futamra. A futam kezdete előtt a magyar trió bővült, ugyanis Tajmel Tibor  és Simon Zoltán duója csatlakozott a többiekhez.

Így minden CEZ kategóriában képviselte legalább egy egység a hazai színeket.

A szombati programban két szabadedzés és a kategóriák első előfutamai szerepeltek. A szombatot a Csirmaz, Tajmel, Gerencsér trió a második helyen , Csendes az ötödik, míg Simon a hetedik helyen fejezte be.

A vasárnap az autók finomhangolásával és warm-up köreivel kezdődött. Simon Zoli számára véget ért a futam, ugyanis nem tudta folytatni a versenyt a második előfutamban. Gerencsér Dávid neve mellé “DNF” került. Tajmel Tibi  harmadik, Csendes Zsolti a hetedik helyet érték el. Roman Častoral és Csirmaz Brúnó ismét összecsaptak a SupertouringCar -2000 kategóriában, de cseh pilóta hazai versenyén nem hagyta magát. Két előfutamot követően két győzelemmel, míg Brúnó két második hellyel zárt. A harmadik előfutam Csirmaz árnyékként követte Častoralt, de a nagy igyekezettben és a még nagyobb porban nekicsapódott a gumifalnak. A szerelőcsapat kemény munkával kicserélte a sérült féltengelyt és az alsó lengőkart is aminek köszönhetően Brúnó odatudott állni a kategória elődöntőjének a rajtrácsára.

13268056_10209402595841263_3928650296990817130_o

Csendes a negyedik helyen zárta az előfutamot, amit izgalmassá tett az Ascona turbónyomása és a jó jóker taktika. Tajmel a kuplung meghibásodása miatt a rajtban komoly hátrányba került, aminek köszönhetően csak a tízedik idővel zárta a harmadik kvalifikációt. Gerencsér Susta és Panhauser mögött a harmadik helyen zárt az S1600 kategóriában. Valamennyi szervizcsapatnak volt mit “szögelnie” az elődöntők előtt a nagy melegben.

Csirmaz Brúnó kezdte meg a sikeres döntőbe kerülést a magyar pilóták között. A fiatal magyar pilóta a döntő rajtrácsán a harmadik pozícióban várhatta a döntőt.

13268479_10209402642642433_4937041512818814119_o

A SupertouringCar +2000-es elődöntőiben a magyarok felemásan zártak. Az első elődöntő harmadik pozíciójából rajtoló Csendes a futam során fekete zászlóval kiintésre került. Hiába bizonygatta igazát a magyar pilóta a cseh sportbírók hajthatatlanok maradtak. Itt ért vége az Opel Ascona sedlcanyi száguldása. Tajmel a másik elődöntőben Karl Schadenhofer mögött második lett és a döntőbe jutott.

Gerencsérék mindössze csak négyen neveztek a kategóriába, így Dávid az elődöntők kihagyásával készülhetett  a döntőre.

13282870_10209402845887514_736663738_o

A SuperouringCar -2000 döntőjében Csirmaz Brúnó megtartotta a rajtpozícióját a döntőben, ahol harmadik lett. Az Erwin Frieszl-lel történt kakaskodás után megsérült a Honda hűtésrendszere és a hűtővíz melegedése miatt már nem tudott gyorsulni Csirmaz Brúnó.

13243734_10209402557880314_7174074697294027239_o

Tajmel Tibor a SupertouringCar +2000 kategória döntőjében a negyedik rajtkockából indulva jól rajtolt, majd remekül jókerezve szerezte meg a győzelmet.

Gerencsér Dávid sajnos a döntő negyedik körében a Suzuki Swift féltengely problémája miatt félre állva kellett, hogy befejezze az addig dobogós pozícióval kecsegtető futamát.

A magyar kontinges remekül helyt áll Csehországban. Minden egységünk minden megtett a sikeres szereplés érdekében, de kinek ezért, kinek azért marad emlékezetes a sedlcanyi rallycross CEZ futam.

Fotók:  Vojta drak foto-VK